Pewna wygrana z beniaminkiem

Znakomitym finiszem nadrabia stracony na początku rundy dystans Omega Kleszczów. W spotkaniu 17. kolejki IV ligi łódzkiej zespół Jacka Berensztajna pokonał Jutrzenkę Drzewce 3:0 (2:0). To ósma w tym sezonie wygrana kleszczowian, którzy wskoczyli na siódme miejsce w tabeli. Bramki dla Omegi zdobyli: Krzysztof Kowalski, Paweł Kowalski i Mikołaj Bociek.

W 13. minucie wbiegający w pole karne Krzysztof Kowalski był faulowany i sędzia Dominik Wyderkiewicz z Łodzi podyktował jedenastkę. Spotkało się to z protestami zespołu gości, którzy nie mogli pogodzić się z tą decyzję. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Adama Niewiadomskiego. Jeszcze przed przerwą było 2:0, a Niewiadomskiego technicznym strzałem pokonał kapitan naszej drużyny Paweł Kowalski. Odważnie grający goście mieli w pierwszej połowie swoje sytuacje, ale pod bramką Pawła Wiśniewskiego brakowało im precyzji.

Po zmianie stron Omega szybko rozstrzygnęła mecz. Na 3:0 podwyższył, po zamieszaniu w polu karnym, Mikołaj Bociek. Jutrzenka nie była już w stanie zmienić losów meczu, a Omega kontrolowała boiskowe wydarzenia. Stworzyła jeszcze kilka okazji, ale już bez efektu bramkowego.

Omega Kleszczów - Jutrzenka Drzewce 3:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Kowalski 14-karny, Paweł Kowalski 42, Mikołaj Bociek 54

Omega: Paweł Wiśniewski - Kowalik, Zieliński, Niedbała, Roczek (75' Warzyński) - Michalak, Łudczak, Paweł Kowalski (87' Tomesz), Bociek (75' Bisaga), Mielczarek (87' Hajdasz) - Krzysztof Kowalski (75' Smuga)

11 listopada nasz zespół zmierzy się w Rząśni z Czarnymi, a 14 listopada o 13:00 podejmie Ceramikę Opoczno. Będą to dwa ostatnie spotkania w rundzie jesiennej IV ligi.