Kuba Buresz najlepszy w Łodzi

W łódzkim Parku imienia Baden-Powella rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych. Będący w świetnej formie Kuba Buresz po zdecydowanym finiszu zwyciężył w biegu na 3 kilometry.

Amelia Pawelus mistrzynią Polski

Mamy piękny sukces lekkoatletki Omegi Kleszczów. Amelia Pawelus została we Wrocławiu mistrzynią Polski U20 w biegu na 3000 metrów. Mimo że był to jej debiut w hali na tym dystansie to osiągnęła świetny wynik - 10:08.69 - co wypełnia normy II klasy sportowej. W tym samym biegu swój najlepszy wynik poprawiła również Zofia Sujata - 11:25.20.

Maksymilian otarł się o medal

W Rzeszowie rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Z bardzo dobrej strony pokazali się na nich zawodnicy Omegi Kleszczów, którzy w większości pobili swoje rekordy życiowe. O medal na dystansie 3 kilometrów otarł się Maksymilian Zawiślak. Zajął czwarte miejsce z czasem 8:40.98. Do brązowego krążka zabrakło 15 setnych sekundy.

Pozytywnie Zabiegani startowali pod Wawelem

Jeśli ktoś myśli, że impreza Kleszczów na Piątkę zakończyła tegoroczne starty naszych biegaczy to jest w grubym błędzie. Pozytywnie Zabiegani mają za sobą bardzo udany start w 5 PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Startowało w nim prawie 9 tysięcy biegaczy, a wśród nich piątka z Kleszczowa. Wszyscy pobili swoje rekordy życiowe.

Dwa finały naszych lekkoatletek

W Sieradzu rozegrane zostały 35. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce do lat 23. Startowały dwie zawodniczki Omegi Kleszczów: Agnieszka Kuśmierek oraz Karolina Iznerowicz.