Derby powiatu z Włókniarzem na remis

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 31. kolejki IV ligi łódzkiej, które było derbami powiatu bełchatowskiego. Omega Kleszczów zremisowała z Włókniarzem Zelów 1:1 (0:1). Bramki w tym meczu zdobywali kapitanowie drużyn. Na trafienie z pierwszej połowy Piotra Boczkiewicza odpowiedział po zmianie stron Paweł Kowalski.

Zespół z Zelowa ma przysłowiowy nóż na gardle i w każdym spotkaniu musi walczyć o punkty. Od pierwszej minuty meczu w Kleszczowie to właśnie zespół Dawida Wnuka miał przewagę i udokumentował ją w 26. minucie trafieniem Piotra Boczkiewicza. I trzeba przyznać, że było to zasłużone prowadzenie gości. Tuż po gwizdku na przerwę nerwowo nie wytrzymał trener przyjezdnych, który w męskich słowach zapytał się sędziego Igora Gierasimiuka o niepodyktowanie rzutu karnego. Arbiter nie zastanawiał się długo i pokazał szkoleniowcowi gości czerwoną kartkę.

Po zmianie stron przewagę uzyskała Omega. Przycisnęła gości i w 59. minucie wyrównała po trafieniu głową Pawła Kowalskiego. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i mecz się wyrównał. W końcówce obie drużyny miały swoje sytuacje. Uderzenie Igora Świątkiewicza obronił Paweł Wiśniewski, a strzał Mateusza Roczka wybił Dawid Gaszewski.

Omega Kleszczów - Włókniarz Zelów 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Kowalski 59 - Piotr Boczkiewicz 26

Omega Kleszczów: Wiśniewski - Roczek, Niedbała ż, Ociepa ż, Michalak (74' Łudczak) - Bąkowicz (46' Lenarczyk), Stolarczyk, Paweł Kowalski (74' Marcin Brylikowski), Pieniążek (46' Szewczyk), Załęski (46' Miarka) - Jaszczak (74' Jarosław Brylikowski)

17 maja (środa) o 17:30 Omega zmierzy się w Buczku z Orkanem w zaległym spotkaniu z 25. kolejki.