Jesteśmy na zwycięskim szlaku

Czwarte zwycięstwo z rzędu w IV lidze łódzkiej odniosła Omega Kleszczów. Nasz zespół pokonał przed własną publicznością RKS Mechanika Radomsko 2:1 (1:0) w spotkaniu 26. kolejki. Na gole Witolda Grzywińskiego i Dawida Barańskiego odpowiedział skutecznym strzałem z rzutu wolnego Marcin Lewacki.

Po bezbarwnym pierwszym kwadransie do głosu doszła Omega. W 16. minucie w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Witold Grzywiński, a chwilę później Rafał Dawid pewnie złapał strzał Przemysława Szewczyka. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy nasz zespół objął prowadzenie. W pole karne dośrodkował Szewczyk, a piłkę przed siebie wybili radomszczańscy obrońcy. Na strzał z 14 metrów zdecydował się nadbiegający Grzywiński i bramkarz RKS Mechanika musiał wyciągać piłkę z siatki. Futbolówka wpadła w prawy górny róg bramki. W odpowiedzi groźnie strzelał Jakub Tazbir, ale Paweł Wiśniewski nie dał się pokonać.

W drugiej połowie z wiatrem grała Omega i od pierwszej minuty starała się uzyskać przewagę. W 48. minucie groźnie strzelał Paweł Kowalski, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Kilka chwil później nastąpiła wymuszona zmiana w bramce gości. Kontuzjowanego Rafała Dawida zastąpił Przemysław Rudak. W 63. minucie kontra Omegi. Zainicjował ją Marek Grabowski, który odegrał piłkę do Dawida Barańskiego. Ten z zimną krwią, strzałem w długi róg, pokonał Rudaka. W końcówce przewagę osiągnęli goście. Jej efektem był gol Marcina Lewackiego z rzutu wolnego.

Omega Kleszczów – RKS Mechanik Radomsko 2:1 (1:0)
Bramki:
Witold Grzywiński 31, Dawid Barański 63 – Marcin Lewacki 84

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński ż, Pałyska, Niedbała – Berg (65′ Janeczek), Paweł Kowalski ż, Ociepa ż (71′ Pieniążek), Barański, Szewczyk ż (90′ Dąbrowski) – Grabowski (74′ Krzysztof Kowalski)

W kolejnym spotkaniu Omega zagra na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (29 kwietnia) o 17:00. W rundzie jesiennej, w Kleszczowie, padł remis 1:1.