Outsider rozbity bez żadnych problemów

Bez żadnych problemów Omega Kleszczów pokonała outsidera czwartoligowej tabeli Polonię Piotrków 5:0 (1:0) w meczu 34. kolejki IV ligi łódzkiej. Nasz zespół mógł wygrać wyżej, ale zmarnował wiele sytuacji podbramkowych. Wynik spotkania otworzył Robert Tomesz, a ustalił Paweł Kowalski z rzutu karnego.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszła Omega. Pod bramką Filipa Błażejewskiego brakowało jednak skuteczności. Strzelali: Marek Grabowski, Paweł Kowalski i Łukasz Roczek, ale futbolówka przelatywała nad poprzeczką lub obok słupka. W 34. minucie strzelecką niemoc gospodarzy przełamał wreszcie Robert Tomesz. Przed przerwą do wyrównania mogła doprowadzić Polonia, ale strzał głową Mateusza Kowalskiego nad poprzeczkę przeniósł Paweł Wiśniewski.

Druga połowa to absolutna dominacja Omegi. Strzelecki festiwal gospodarzy rozpoczął Krzysztof Kowalski, a zakończył z rzutu karnego jego brat Paweł Kowalski. Omega powinna wygrać wyżej. Zawodnicy Marcina Zimocha byli jednak bardzo nieskuteczni. Seryjnie marnowali stuprocentowe sytuacje. Gdyby wykorzystali chociaż połowę okazji to Polonia wyjechałaby z Kleszczowa z dwucyfrowym wynikiem.

Omega Kleszczów – Polonia Piotrków 5:0 (1:0)
Bramki: Robert Tomesz 34, Krzysztof Kowalski 49, 73, Piotr Janeczek 83, Paweł Kowalski 88-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek ż, Grzywiński, Lesiakowski, Niedbała – Belica ż (65′ Szewczyk), Paweł Kowalski, Tomesz (65′ Smuga), Berg (65′ Barański) – Grabowski (65′ Janeczek), Krzysztof Kowalski

W 35. kolejce nasza drużyna zagra w Rzgowie z miejscowym Zawiszą. Mecz odbędzie się w sobotę (3 czerwca) o 17:00.