Sparing podczas zgrupowania

Omega Kleszczów ma już za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Zespół Marcina Węglewskiego i Tomasza Jaworskiego zagrał na własnym obiekcie ze Skrą Częstochowa. Omega przegrała 1:2 (0:0. 0:2, 1:0), a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w trzeciej tercji meczu zawodnik testowany.

Trenerzy Omegi zrezygnowali po środowym meczu z kilku testowanych piłkarzy. Podziękowano: Dawidowi Pałysce, Kamilowi Kowalczykowi i Jarosławowi Szycowi. Omega dalej testować będzie Mikołaja Grzelaka i Dominika Cukiernika (obaj PGE GKS Bełchatów), Patryka Krymarysa (Warta Sieradz) oraz Radosława Łubowskiego (Concordia Piotrków).

- Przyglądamy się jeszcze kilku innym zawodnikom. Oni zagrali w trzeciej tercji meczu ze Skrą. Nie chcemy jednak ujawniać na razie ich nazwisk – przyznał trener Marcin Węglewski.

Z Omegi odchodzi Hubert Robaszek, który będzie grającym trenerem w A-klasowej Grabce Grabica. Na testach w Lechii Tomaszów jest Daniel Szymczyk, a nowego klubu szuka także Jakub Rozwandowicz. Niewykluczone jednak, że wróci do Kleszczowa. W sparingu ze Skrą nie zagrał chory Dariusz Słomian. Zostaje on jednak w Omedze.

12 lipca o 11:00 Omega rozegra kolejny sparing. Rywalem będzie Zawisza Rzgów. To spotkanie zakończy trwający obóz przygotowawczy, który piłkarze z Kleszczowa rozpoczęli w poniedziałek.