Żelazne nerwy Daniela Szymczyka

Omega Kleszczów pokonała w Grodzisku Mazowieckim miejscową Pogoń 1:0 (0:0) w spotkaniu 33. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola zdobył w 88. minucie Daniel Szymczyk z rzutu karnego.

Przez większą część spotkania na boisku niewiele się działo, a zespoły skupiły się na defensywie. Przed przerwą groźny strzał z 18 metrów oddał Daniel Szymczyk, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Decydująca akcja miała miejsce w 87. minucie. W polu karnym sfaulowany został szarżujący Mateusz Janeczek, a rzut karny na gola zamienił Szymczyk.

- Typowy mecz na 0:0, od szesnastki do szesnastki. Udział przy decydującej akcji miał młodzieżowiec Mateusz Janeczek, który został popchnięty w polu karnym. Wygraliśmy trudny mecz na wyjeździe i w pewien sposób zrehabilitowaliśmy się za brak wygranej od dłuższego czasu na własnym boisku - powiedział kierownik Omegi Piotr Zientarski

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Omega Kleszczów 0:1 (0:0)

Bramka: Daniel Szymczyk 88-karny

Omega: Wiśniewski - Łucki, Świstak, Słomian, Jacak - Szymczyk, Marciniak, Szulc (70' Mateusz Janeczek), Czaplarski (78' Zawodziński), Górski (61' Rozwandowicz) - Paweł Kowalski.

W 34. kolejce spotkań Omega zmierzy się na własnym boisku ze Startem Otwock. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (17 maja) o 16:00.