Skompletowane oczko w Opocznie

Na 21 zwycięstwach zatrzymał się licznik Omegi Kleszczów w czwartoligowym sezonie 2020/2021. Nasza drużyna skompletowała oczko w Opocznie, wygrywając ze spadkowiczem, miejscową Ceramiką 2:0 (2:0). Bramki dla zespołu Jacka Berensztajna zdobyli: Krzysztof Kowalski i Bartłomiej Zieliński.

Gospodarze wyszli na ostatni mecz sezonu podbudowani wygraną w Nieborowie z Orłem i w 6. minucie powinni prowadzić. Pod bramką Pawła Wiśniewskiego zabrakło jednak zimnej krwi i precyzji. Omega odpowiedziała trafieniem Krzysztofa Kowalskiego z 10. minuty. Opocznianie powinni wyrównać w 33. minucie, ale znów Wiśniewski okazał się górą, broniąc strzał z pięciu metrów. Siedem minut później było już 2:0, a Dominika Gągorowskiego pokonał strzałem głową Bartłomiej Zieliński. Po zmianie stron nie brakowało sytuacji z jednej, jak i drugiej strony. W Ceramice dwoił się i troił Marcin Mirecki, ale bramka Omegi była jak zaczarowana. W końcówce nasi zawodnicy przycisnęli, ale seryjnie marnowali doskonałe okazje.

Ceramika Opoczno – Omega Kleszczów 0:2 (0:2)
Bramki: Krzysztof Kowalski 10, Bartłomiej Zieliński 40

Omega: Wiśniewski – Kowalik, Michalak ż, Zieliński ż, Roczek (59′ Lipertowicz) – Pieniążek ż (84′ Kuliberda), Niedbała, Ociepa (79′ Smuga), Łudczak, Bąkowicz ż – Krzysztof Kowalski (67′ Stańczyk ż)