Maksymilian otarł się o medal

W Rzeszowie rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Z bardzo dobrej strony pokazali się na nich zawodnicy Omegi Kleszczów, którzy w większości pobili swoje rekordy życiowe. O medal na dystansie 3 kilometrów otarł się Maksymilian Zawiślak. Zajął czwarte miejsce z czasem 8:40.98. Do brązowego krążka zabrakło 15 setnych sekundy.

Szóstą lokatę zajęła Amelia Pawelus w biegu na 1500 metrów, która swój start w finale zwieńczyła rekordem życiowym poprawionym o 4 sekundy - 4:43.94.

Martyna Witkowska walcząc o jak najlepszy czas do samego końca w biegu na 2000 metrów zajęła dziewiąte miejsce z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego - 6:52.91.

Na piętnastym miejscu uplasował się w biegu na 1500 metrów Mateusz Markowiak, a dwudziesta na 1000 metrów była Zofia Sujata z czasem 3:17.79.