Udane występy w Radomsku

W Radomsku odbyły się mistrzostwa województwa do 15 lat w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy z takich klubów jak: Włókniarz Konstantynów, Opocznianka Opoczno, LKS Gałkówek, Gryf Bujny, UMLKS Radomsko, Burza Burzenin, LKS Dobryszyce i oczywiście Omega Kleszczów. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców.

Młodzi sztangiści Omegi wywalczyli dwa złote medale. Swoje konkurencje wygrali: Aleksandra Kopka (+69 kg) uzyskując w rwaniu 46 kg i w podrzucie 60 kg co dało łącznie 106 kg. Złoto wywalczył również Oskar Ołubek w kategorii do 45 kg. Oskar wyrwał 36 kilogramów, podrzucił o 13 kilo więcej i uzyskał w dwuboju 85 kilogramów. Brązowy krążek zdobył Jakub Raj startujący w kategorii do 62kg. Kuba wyrwał 50 kg i podrzucił 70 kg co dało łącznie 120 kg w dwuboju. Wszyscy nasi zawodnicy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. Warto podkreślić, że cała trójka będzie już za dwa tygodnie reprezentować Omegę w Mistrzostwach Polski Juniorów do 15 lat, które odbędą się w Burzeninie.

Po zakończeniu zawodów mistrzowskich odbył się III Rzut Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Omegę reprezentowali: Klaudia Ołubek, Katarzyna Żabińska, Michał Kacprzyk, a najlepszy wynik w naszym zespole uzyskała Sylwia Oleśkiewicz.