Trzecia porażka z rzędu

Trzeciej porażki z rzędu doznała Omega Kleszczów. Podopieczni Marcina Zimocha przegrali w meczu 24. kolejki IV ligi łódzkiej z Zawiszą Rzgów 1:2 (0:1). Bramki dla rzgowian zdobyli: Dariusz Dolewka oraz najskuteczniejszy piłkarz czwartoligowych rozgrywek Łukasz Wiśniewski. Nasza drużyna odpowiedziała trafieniem Witolda Grzywińskiego.

Pierwszy kwadrans należał do Omegi, która stworzyła pod bramką Macieja Humerskiego dwie dogodne sytuacje podbramkowe. Doświadczony golkiper nie dał się jednak pokonać. Zawisza w 16. minucie przeprowadził zaś wzorową kontrę, błąd obrony Omegi wykorzystał Dariusz Dolewka i goście objęli prowadzenie. Niepewnie grająca defensywa gospodarzy popełniała błąd za błędem. W 30. minucie bliski podwyższenia wyniku był Hubert Rechciński. Omega nie stworzyła już poważniejszego zagrożenia pod bramką Humerskiego i do przerwy zasłużenie prowadzili goście 1:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy to anty-popis Dariusza Dolewki. W 50. minucie obejrzał żółty kartonik za krytykowanie orzeczeń sędziego, a chwilę później dostał drugą żółtą kartkę za faul na bramkarzu. Omega zaczęła przeważać, ale znakomicie w bramce Zawiszy spisywał się Humerski. W 57. minucie w pięknym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego Piotra Janeczka. Drużyna ze Rzgowa ma w swoim składzie Łukasza Wiśniewskiego. Najskuteczniejszy gracz IV ligi łódzkiej dał o sobie znać w 73. minucie. Ograł dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał Pawła Wiśniewskiego. Omega odpowiedziała jedynie honorowym trafieniem Witolda Grzywińskiego.

Omega Kleszczów – Zawisza Rzgów 1:2 (0:1)
Bramki:
Witold Grzywiński 90 – Dariusz Dolewka 16, Łukasz Wiśniewski 73

Omega: Paweł Wiśniewski – Słomian, Grzywiński, Jacak, Mateusz Roczek – Paweł Kowalski, Belica ż, Radziejewski ż (46′ Barański), Tomesz, Ociepa – Piotr Janeczek

W najbliższą środę (20 kwietnia) nasz zespół zmierzy się ponownie przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie Włókniarz Zelów. Początek meczu o 16:00.