Bardzo ważna wygrana z Pilicą

Omega Kleszczów pokonała przed własną publicznością Pilicę Przedbórz 4:2 (0:0) w spotkaniu 29. kolejki IV ligi łódzkiej. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Na trafienie Daniela Szymczyka z rzutu karnego nasi zawodnicy odpowiedzieli trzema strzelonymi bramkami. W doliczonym czasie gry obie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu.

Od pierwszych minut Omega starała się narzucić rywalowi swoje warunki gry. Pilica ustawiła się na grę z kontry i w 13. minucie była bliska zdobycia gola. Obok słupka uderzył Daniel Potakowski. Chwilę później po strzale głową Marka Jończyka Paweł Wiśniewski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi potężny strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Kowalskiego odbił przed siebie Szymon Milczarek, ale żaden z graczy Omegi nie zdołał dobiec do futbolówki. W 29. minucie ponownie uderzał Kowalski. Tym razem Milczarek sparował futbolówkę na róg. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przed szansą raz jeszcze stanął Potakowski (minimalnie spudłował) oraz dwukrotnie Robert Tomesz. Pierwszy jego strzał obronił Milczarek, a drugie uderzenie przeleciało obok słupka. Do przerwy było 0:0.

Pięć minut po wznowieniu gry prowadzenie objęła Pilica. Z rzutu karnego Pawła Wiśniewskiego pokonał Daniel Szymczyk. Omega rzuciła się do odrabiania start, nadziewając się na kontry. Po jednej z nich, w 57. minucie mogło być 2:0. W idealnej sytuacji Jończyk strzelił jednak nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 120 sekund później. Po zamieszaniu podbramkowym piłkę skierował do bramki Robert Tomesz. Omega poszła za ciosem. W 73. minucie prowadzenie dał gospodarzom Mateusz Roczek, a chwilę później na 3:1 podwyższył Krzysztof Kowalski. W końcówce padły jeszcze dwa gole. Najpierw swojego bramkarza pokonał Dariusz Słomian, a kilkanaście sekund później wynik na 4:2 ustalił Mateusz Roczek.

Omega Kleszczów – Pilica Przedbórz 4:2 (0:0)