Debiutancki gol Patryka Niedbały

Omega Kleszczów odniosła kolejne zwycięstwo na własnym boisku. Tym razem pokonała w meczu 33. kolejki IV ligi LKS Rosanów 3:0 (2:0) będąc zespołem zdecydowanie lepszym od rywala. Bramki dla zespołu Marcina Zimocha zdobyli: Mateusz Roczek, Krzysztof Kowalski i Patryk Niedbała.

Spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym opóźnieniem. LKS Rosanów przyjechał bowiem do Kleszczowa o 16:45, tłumacząc spóźnienie korkami na drodze. Gospodarze od pierwszych minut uzyskali wyraźną przewagę i już w 9. minucie było 1:0. Piłkę po podaniu Krzysztofa Kowalskiego umieścił w bramce Mateusz Roczek. Omega poszła za ciosem i pod bramką Michała Lewandowskiego co chwila dochodziło do gorących spięć. W 25. minucie, po zamieszaniu podbramkowym, na 2:0 podwyższył Krzysztof Kowalski.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy nadal była widoczna. LKS Rosanów nastawił się na kontry i po jednej z nich Tomasz Kurstak był bliski zdobycia kontaktowego gola. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w 58. minucie. Omega w ciągu kilkunastu sekund miała dwie okazje na trzeciego gola. Zmarnowali je Krzysztof Kowalski i wprowadzony w przerwie Krzysztof Baryła. W 60. minucie w dogodnej sytuacji przestrzelił Robert Tomesz. Omega kontrolowała przebieg meczu, ale długo nie potrafiła strzelić kolejnych bramek. Na przeszkodzie stanął młody bramkarz LKS Rosanów Michał Lewandowski, który obronił strzał z rzutu karnego Krzysztofa Kowalskiego i mocne uderzenie Mateusza Jacaka. W 82. minucie nasi piłkarze nie potrafili wykorzystać sytuacji 3 na 1 z bramkarzem! Doświadczonych zawodników wyręczył Patryk Niedbała, który zaskoczył bramkarza strzałem z rzutu wolnego. To pierwszy gol wychowanka Omegi w IV lidze. Był to ostatni strzelecki akcent w tym spotkaniu.

Omega Kleszczów – LKS Rosanów 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Roczek 9, Krzysztof Kowalski 25, Patryk Niedbała 86

Omega: Paweł Wiśniewski – Słomian, Paweł Kowalski, Jacak (88′ Frączyk), Lipertowicz – Mateusz Roczek (63′ Niedbała), Ociepa, Tomesz (84′ Janeczek), Barański (46′ Baryła), Belica – Krzysztof Kowalski

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Mecz 34. kolejki IV ligi łódzkiej rozegrany zostanie w niedzielę (29 maja) o 17:00.