Jutrzenki blask jest dla nas!

Omega Kleszczów wygrała w Warcie 2:0 (1:0) z miejscową Jutrzenką w spotkaniu zamykającym 34. kolejkę IV ligi łódzkiej i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dariusz Słomian oraz Daniel Armatys, który pokonał własnego golkipera.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszła Omega i w 26. minucie powinna prowadzić 1:0. Potężny strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Kowalskiego obronił jednak Jakub Pasiński. Zespół Marcina Zimocha nadal przeważał i na pięć minut przed końcem dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Dariusz Słomian.

Po wznowieniu gry gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 57. minucie w polu karnym sfaulowany został Stefan Potocki i sędzia podyktował jedenastkę. Paweł Wiśniewski nie dał się jednak pokonać Sylwestrowi Pawlakowi. Zemściło się to na Jutrzence siedem minut później. Daniel Armatys skierował piłkę do własnej bramki i Omega prowadziła 2:0. Gospodarze nie załamali się, nadal próbując atakować. W 71. minucie strzał głową z pięciu metrów Rafała Różyckiego trafił w poprzeczkę. W końcówce bliscy zdobycia honorowego gola byli również Marcin Nowicki i Dominik Młotkiewicz. Zabrakło jednak skuteczności.

Jutrzenka Warta – Omega Kleszczów 0:2 (0:1)
Bramki: Dariusz Słomian 40, samobójcza 64

Omega: Wiśniewski – Lipertowicz, Słomian, Paweł Kowalski, Jacak – Mateusz Roczek, Ociepa ż, Tomesz (83′ Łukasz Roczek), Belica, Janeczek – Krzysztof Kowalski.
Trener: Marcin Zimoch

W meczu 35. kolejki zagramy wyjątkowo w piątek (3 czerwca) o 17:00 ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów.