Świetny mecz i wygrana z Ceramiką

Coraz lepiej w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1 spisuje się Omega Kleszczów. Nasz zespół w środę (11 maja) podejmował wicelidera tabeli, Ceramikę Opoczno. Po świetnym meczu podopieczni Marcina Szymaka wygrali 3:2 (0:1).

Początek spotkania to lekka przewaga miejscowych, którzy stworzyli sobie dwie sytuacje, ale brakowało dobrego ostatniego podania. Po pierwszym kwadransie zarysowała się lekka przewaga przyjezdnych, którzy w 19. minucie wykorzystali błąd w kryciu naszego zawodnika i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił, mimo że oba zespoły miały na to okazję.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, co szybko przyniosło bramkę Miłosza Podsiadłego z rzutu karnego zdobytą w 44. minucie. Należy nadmienić, iż karnego wywalczył sam strzelec i skutecznym wykonaniem zaprzeczył teorii, że poszkodowany nie powinien strzelać jedenastki. Siedem minut potem goście znów objęli prowadzenie zdobywając bramkę z dalszej odległości. Jednak nasz zespół się nie załamał i już dwie minuty później wyrównał stan meczu na 2:2. Swoją drugą bramkę zdobył Podsiadły, a asystą popisał się Sebastian Chwilczyński.
W 65 minucie nasz zespół objął prowadzenie, po ładnej akcji i celnym strzale Podsiadłego. Ładną asystę zaliczył Łukasz Morawski. Już do końca meczu trwała zażarta walka o zwycięstwo, którego nasi chłopcy nie wypuścili z rąk.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była przeciętna, mogę powiedzieć, że wręcz ślamazarna. Po konstruktywnej rozmowie w szatni, mój zespół wyszedł na drugą połowę już z odpowiednim nastawieniem mentalnym i fizycznym. Zaczęliśmy biegać, utrudniać granie piłką przeciwnikowi. Byliśmy bardziej agresywni, niż to miało miejsce w pierwszej połowie. Efekty bramkowe przyszły szybko. Dziękuję chłopakom za walkę i zaangażowanie. Druga połowa w ich wykonaniu była już prawie taka jaką chciałbym widzieć w każdym meczu - powiedział Marcin Szymak.

Omega: Gałczyński – Sobociński, Piotrowski, Miara, Niedbała – Pieniążek – Morawski, Kociniak, Zatorski, Jędrzejczyk – Podsiadły.
Na zmiany wchodzili: Chwilczyński, Popiołek, Łakomy
Rezerwowi: Zając, Rojszczyk, Lewandowski, Kaczmarczyk