Udany rewanż na Widzewie Łódź

Coraz lepiej w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej B1 Juniorów Młodszych spisuje się Omega Kleszczów. Zespół Marcina Szymaka nie dał szans Widzewowi Łódź, pokonując łodzian przed własną publicznością 3:0 (0:0). Tym samym zrewanżował się za porażkę z pierwszego spotkania.

Mimo klasy przeciwnika, nasi zawodnicy od początku starali się przejąć inicjatywę na boisku. W pierwszej połowie goście jeszcze dotrzymywali kroku naszemu zespołowi, co skutkowało wyrównanym spotkaniem w tej części gry.
Druga część spotkania to już znaczna przewaga gospodarzy, co udokumentowali trzema golami. Rozpoczął sześć minut po wznowieniu gry Błażej Miara, egzekwując skutecznie rzut karny, a faulowanym był Łukasz Morawski.
W 58. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Pieniążek. Po minięciu na 20 metrze przeciwnika wpadł w pole karne i plasowanym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie.
Wynik ustalił dwie minuty przed końcem spotkania Mateusz Jędrzejczyk, który wykorzystał mały bilard w polu karnym i przejął bezpańską piłkę i strzelił obok bezradnego bramkarza Widzewa.

- Jak mnie pamięć nie myli, to był chyba najlepszy mecz naszego zespołu. Chłopcy połączyli wreszcie walkę, zaangażowanie i ambicję z inteligentną i mądrą grę w piłkę. Bardzo dobrze zagrali po raz kolejny jako zespół w obronie, nie pozwalając przeciwnikom na wiele w ataku. Jestem również zadowolony, iż grając po raz pierwszy w ustawieniu z fałszywą dziewiątką, ta taktyka wypaliła - mówi Marcin Szymak - trener naszej drużyny.

Skład: Gałczyński – Popiołek, Miara, Piotrowski, Sobociński – Pieniążek – Morawski, Zatorski, Kociniak, Jędrzejczyk – Chwilczyński.
Na zmiany wchodzili: Łakomy, Rojszczyk