Stracony remis w końcówce

Remisem 2:2 (0:1) zakończyło się spotkanie 16. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Zawiszą Rzgów. Wynik spotkania otworzył i zamknął Jakub Perek. W naszym zespole ze zdobycia bramek cieszyli się rezerwowi: Karol Belica i Piotr Janeczek. W przerwie trener kleszczowian Marcin Zimoch dokonał potrójnej zmiany i to poskutkowało.

Pierwsza akcja przyniosła powodzenie gościom. Jakub Perek dostrzegł, że bramkarz Omegi Paweł Wiśniewski wyszedł kilka metrów przed bramkę i zdecydował się na techniczny strzał lobem. Piłka wpadła do bramki i Zawisza objął prowadzenie. Omega rzuciła się do odrabiania strat, ale z kilku metrów nie trafił do bramki Robert Tomesz. W 28. minucie powinno być 2:0 dla gości. Znakomitą interwencją popisał się Wiśniewski, broniąc uderzenie głową z kilku metrów.

Zdenerwowany grą swoich podopiecznych trener gospodarzy Marcin Zimoch zdecydował w przerwie o potrójnej zmianie. Na placu gry pojawili się: Karol Belica, Piotr Janeczek i Dawid Barański. Omega zaczęła grać zdecydowanie lepiej i już po dwudziestu minutach drugiej połowy prowadziła 2:1. Do wyrównania doprowadził zaskakującym strzałem Belica, a osiem minut później kontratak gospodarzy wykończył Janeczek. W końcówce fatalny błąd popełniła defensywa Omegi. Wykorzystał go Perek i mecz zakończył się podziałem punktów.

Omega Kleszczów - Zawisza Rzgów 2:2 (0:1)
Bramki:
Karol Belica 57, Piotr Janeczek 65 - Jakub Perek 4, 89

Omega: Paweł Wiśniewski - Grzywiński, Pałyska ż, Jacak, Mateusz Roczek - Paweł Kowalski (46' Barański), Ociepa ż, Tomesz, Szewczyk, Smuga (46' Belica ż) - Grabowski ż (46' Janeczek)

W 17. kolejce nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z KS Paradyż (sobota - 12 listopada, 13:00).