Drugie zwycięstwo z rzędu

Omega Kleszczów na zwycięskim szlaku. Zespół Marcina Zimocha wygrał drugie spotkanie z rzędu w IV lidze łódzkiej. Tydzień temu pokonał w Bełchatowie Zjednoczonych Gmina 1:0, a w meczu 24. kolejki wygrał przed własną publicznością z Jutrzenką Warta aż 5:1 (2:0).

Pierwszy strzał w światło bramki oddał zespół gości. W 12. minucie uderzenie z rzutu wolnego Mariusza Graczykowskiego obronił Paweł Wiśniewski. Chwilę później powinno być 1:0 dla Omegi. Cezary Kowalczyk instynktownie odbił strzał Dawida Barańskiego. Kolejny atak Omegi przyniósł bramkę. Dośrodkowanie Mateusza Roczka wykorzystał Piotr Janeczek, który strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. Omega poszła za ciosem i stworzyła jeszcze pod bramką Kowalczyka kilka groźnych sytuacji. Najbliżej zdobycia gola byli jednak goście. W 36. minucie rezerwowy Kacper Jezierski strzelał z kilku metrów, ale piłka zamiast do bramki trafiła w jednego z obrońców Omegi. Zemściło się to chwilę później. Prowadzenie Omegi podwyższył Eryk Smuga, który z zimną krwią wygrał pojedynek jeden na jeden z Kowalczykiem.

Osiem minut po zmianie stron było właściwie po meczu. Pięknym uderzeniem popisał się kapitan Omegi Paweł Kowalski i golkiper Jutrzenki musiał wyjmować piłkę z siatki. Omega nie rezygnowała z ataków. W 60. minucie drugą swoją bramkę zdobył Janeczek. Chwilę później indywidualny rajd piątym golem zakończył Dawid Barański. Jutrzenka do końca walczyła o honorową bramkę. Zdobył ją w 66. minucie Oktawian Maliszewski precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Jutrzenka kończyła w dziesiątkę. W ostatniej minucie po raz drugi żółtą kartką upomniany został kapitan Juve Stefan Potocki.

Omega Kleszczów – Jutrzenka Warta 5:1 (2:0)
Bramki: Piotr Janeczek 15, 60, Eryk Smuga 38, Paweł Kowalski 53, Dawid Barański 64 – Oktawian Maliszewski 66

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński (67′ Łukasz Roczek ż), Pałyska, Niedbała – Paweł Kowalski, Belica ż (56′ Pieniążek), Barański, Szewczyk (46′ Berg)- Smuga ż, Janeczek (63′ Grabowski)

Najbliższy mecz nasz zespół zagra już w środę (12 kwietnia). Omega zmierzy się w Przedborzu z Pilicą. Początek spotkania o 16:30.